Chcete zlepšiť svoje hormonálne zdravie, ale neviete kde začať? Začnite kozmetikou!

Vždy som bola zástancom prírodných produktov, no predsa som mala vo svojej nie malej zbierke kozmetiky kadejaké výrobky.

Kvôli túžbe po kráse a pútavým reklamám s retušovanými modelkami som sa z času načas nechala zlákať aj ja 🙂

Zlom nastal až keď sa mi začalo výrazne zhoršovať zdravie. Únavou, zlou náladou a nepravidelnou menštruáciou som trpela už dlho, no k tomu sa pridalo zrazu výraznejšie padanie vlasov, ktoré sa nechcelo zastaviť. Samozrejme, že som aj absolvovala rôzne vyšetrenia, no na nič závažné, čo by mohlo súvisieť s týmto problémom, som nezistila.

Vtedy som o tejto problematike veľa nevedela a tak som sa začala o to zaujímať a vzdelávať sa.

Endokrinné disruptory môžu napáchať škody

Teraz už viem, že jednou z vonkajších príčin, ktoré vedia narušiť hormonálnu rovnováhu patria aj kozmetické produkty obsahujúce chemické látky, tzv. endokrinné disruptory. Sú to látky, ktoré účinkujú ako hormóny a vedia v organizme narobiť poriadny chaos.

Mnohé štúdie potvrdili, že prítomnosť endokrinných disruptorov môže viesť až k poruchám plodnosti, podporovať vznik endometriózy, nádorových ochorení a iných zdravotných problémov. Ak chcete zistiť, s ktorými endokrinnými disruptormi prichádzame do styku každý deň a ako sa im úspešne vyhnúť, stiahnite si môj e-book zadarmo tu.

 

Poriadok v kozmetike

Bol to môj prvý krok na ceste za lepším hormonálnym zdravím. Dokonca som si aj prestala farbiť vlasy, pretože inú možnosť som už ani nemala. Vlasové korienky boli už také zoslabnuté, že ďalej nezvládali ten nápor chemikálii.

Vyhodila som skoro všetku kozmetiku, ktorá obsahovala tieto chemické látky. Sprchové gély, šampóny, zubné pasty, krémy, dezodoranty a iné produkty sa dajú nahradiť naozaj úžasnými prírodnými alternatívami a je ich čím ďalej tým viac, čomu sa naozaj teším.

 

Krása ide z vnútra

Treba si uvedomiť, že skutočnú krásu nám nikdy nezabezpečia kozmetické produkty. Vedia našu krásu len podčiarknuť a zvýrazniť. Zdravotné problémy sa nám zapíšu do tváre aj ostatných častí tela. Podľa poznatkov z čínskej medicíny sa dajú tieto problémy ľahko diagnostikovať.

Keď sme zdraví a staráme sa o seba, tak aj proces starnutia sa výrazne spomalí. A aj tie vrásky, ktoré napokon skôr či neskôr vzniknú, budú len akýmsi odtlačkom krásy duše.

 

 

 

Džejna

Milujem zdravý životný štýl a zaujímam sa o harmonizáciu tela aj duše prostredníctvom rôznych techník alternatívnej medicíny. Vďaka tejto vášni a mnohým skúsenostiam pomáham ženám prinavrátiť stratenú hormonálnu rovnováhu, psychické zdravie a objaviť v sebe stratenú ženskú silu. Viacej o mne si môžete prečítať tu>>

Komentáre

    Pridať komentár

    * Nezapomeňte na povinné pole.