"Milujem zdravý životný štýl a zaujímam sa o harmonizáciu tela aj duše prostredníctvom rôznych techník alternatívnej medicíny.

Vďaka tejto vášni pomáham ženám prinavrátiť stratenú hormonálnu rovnováhu, duševnú pohodu a objaviť v sebe stratenú ženskú silu."

Skôr ako Vám porozprávam svoj vlastný príbeh, tak sa Vás opýtam:

  • Trápi Vás príliš slabá, silná alebo nepravidelná menštruácia?
  • Trpíte menštruačnými bolesťami?
  • Je u vás výrazný PMS syndróm?
  • Vaše libido je veľmi nízke, alebo nemáte vôbec chuť na sex?
  • Máte nekvalitnú pleť a vlasy, alebo Vám vlasy dokonca padajú?
  • Trpíte častými kvasinkovými infekciami?
  • Tvoria sa Vám cysty na vaječníkoch?
  • Ste unavené, nemáte energiu, alebo problém sa sústrediť?
  • Trpíte často zlou náladou, alebo depresiou?
  • Máte problém schudnúť?

Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali áno, tak patríte k čím ďalej väčšej skupine žien, ktoré majú hormonálnu dysbalanciu. Čiže nerovnováhu vo vašom hormonálnom systéme.

Trpela som tým aj ja.

Predstavte si, že by ste sa týchto problémov dokázali zbaviť a žiť tento život ako dokonale zdravá žena. Každá žena chce mať bezproblémový menštruačný cyklus, vyzerať dobre, byť zdravá, plná energie a užívať si aj intímny život plnými dúškami.

Jednoducho žiť plnohodnotný život každý deň.

Možno to pre Vás znie až príliš idealisticky. A áno, nie je to ľahké. Hlavne v dnešnej uponáhľanej dobe plnej stresu, strachu, depresií, nezdravých potravín a znečisteného životného prostredia...

Keď však človek vie, čo a prečo je pre jeho zdravie prospešné, cesta za strateným zdravím sa výrazne uľahčí a skráti.

Aj ja som si prešla obdobím utrpenia, beznádeje a depresií. Nechcela som sa s tým však zmieriť, že to takto v mojom živote musí byť a nič sa s tým nedá robiť.

Veľa vecí som sa v živote musela naučiť, aby som pochopila súvislosti medzi zdravotnými problémami a spôsobom života, aký žijeme.

Vrátim sa späť k tomu čo trápilo mňa.

Od svojich 13 rokov som mala vždy problémy s menštruáciou. Mala som ju raz za 3 mesiace, alebo až raz za pol roka, aj s občasným medzimenštruačným špinením a bola veľmi bolestivá. Až taká bolestivá, že som mnohokrát musela preležať v posteli aj celý deň.

Liečba bola zahájená u gynekológa prostredníctvom hormonálnych liekov. Menštruácia bola síce počas liečby pravidelná, no ako náhle došlo k vysadeniu liekov, tak sa to všetko vrátilo zase do starých koľaji.

Bola som nešťastná z toho, že mám takéto problémy a vôbec som nechápala, prečo tým musím trpieť práve ja.

Neskôr mi našli aj cysty na vaječníkoch a záver lekárskeho vyšetrenia bol syndróm PCOS (syndróm polycystických ovárií). Ako dočasné riešenie (dovtedy, kým nebudem chcieť otehotnieť) mi navrhli užívať hormonálnu antikoncepciu.

Užívala som ju dva roky a prerušila som užívanie kvôli tomu, že mi začali vypadávať vlasy. A dosť výrazne. Zrazu som mala asi o polovicu menej vlasov a úplne inej kvality. Bola som aj neustále unavená, malátna, nemala som energiu na nič a do toho sa pridali ešte aj depresie, že som voči tomu bezmocná.

Vtedy vo mne nastal zlom a začala som intenzívne pátrať po príčinách môjho trápenia.

Avšak prísť na pravú príčinu choroby, alebo zdravotného problému je tá najťažšia vec z celej medicíny.

Absolvovala som veľa lekárskych vyšetrení, ale na príčinu sa neprišlo.

Keďže sa moje zdravotné problémy zhoršovali, nevzdávala som to a ďalej som pátrala, prečo mi moje telo dáva signály, že niečo nie je v poriadku.

Keďže už od mladosti ma zaujímala oblasť zdravia a zdravý životný stýl, vyštudovala som fyzioterapiu na lekárskej fakulte. Tam som pochopila, aké je dôležité chorobám predchádzať a keď už aj nejaká vznikne, treba ju riešiť od základu. Čiže zamerať sa na príčinu ochorenia a nie len na jej príznaky.

Tieto vedomosti som začala ďalej rozvíjať.

Začala som študovať iné alternatívne liečby, ako napr. tradičnú čínsku medicínu, aromaterapiu, terapiu jedlom, fytoterapiu. Venovala som sa psychosomatike a štúdiu ľudskej duše a práci s energiami na akadémii metafyziky a parapsychológie.

Vďaka všetkým týmto skúsenostiam a vedomostiam, ktoré som sa naučila, sa môj život zmenil.

Začala som aplikovať tieto cenné informácie do svojho každodenného života. Zmenila som nie len svoju životosprávu, ale aj postoj k sebe samej a spravila som poriadok vo svojej duševnej oblasti.

Hormonálny systém, sa nerozhádže len tak sám od seba. Vždy to má svoju príčinu a to buď vonkajšiu, alebo vnútornú.

K vnútorným príčinám patrí stres, strach, úzkosť, hnev, nedostatok lásky a iné negatívne pocity.

K tým vonkajším príčinám patria nezdravé potraviny, znečistené životné prostredie, produkty obsahujúce estrogénové chemické látky a liečivá všetkého druhu, ktoré sa nám dostanú do organizmu.

Účelom tejto webstránky je na tieto aspekty dnešnej doby upozorniť, a poskytnúť Vám pomoc pri hľadaní príčin Vašej hormonálnej nerovnováhy. Verím tomu, že sa tak výrazne skráti a uľahčí cesta za Vašim zdravím. V tom najlepšom prípade Vám tieto informácie pomôžu úplne predísť takýmto problémom a udržíte si tak harmóniu duše aj tela, ktorá nám všetkým bez výnimky prináleží.

 

Janka

 

P.S.: Nie je v mojom záujme spochybňovať účinnosť a fungovanie západnej medicíny ani odhovárať ľudí absolvovať lekárske vyšetrenia. Vážim si prácu lekárov a aj verím, že lieky majú významnú úlohu v medicíne (totiž nejedenkrát mi zachránili život). Životné okolnosti ma však prinútili sa pozerať na tieto veci aj z iného uhla pohľadu a svoje skúsenosti chcem zdieľať. Verím tomu, že budú prínosom.